Hüznünü Sevdiğim Güzel

Sen böyle hüzünlü bakmasan ben seni yine severim.

Neden bu gözlerindeki hüzün? Seni daha çok seveyim diye mi?

Ben seni hep daha çok sevmedim mi zaten? Sevdim. Deliler gibi sevdim.

Sen böyle hüzünlü bakmasan ben sana yine aşık olurum. Hatta gülsen sana nasıl aşık olurum kim bilir. Bak bunu ben de bilmiyorum. Hadi sen şimdi gül. Ben de sana nasıl aşık olacağım, onu göreyim.

Sen böyle hüzünlü bakmasan da ben seni yüreğimin en mutena köşelerinde saklarım. Hüznünü çalmasınlar diye. Çünkü başka gözlere, başka yüzlere yakışmaz bu hüzün.

Sen böyle hüzünlü susmasan ben yine anlardım seni. Gözlerindeki yarım cümleleri, gamzelerindeki susmuş kelimeleri… Anlardım. Anlardım çünkü ben o yarım kalmış cümleleri tamamlarken susmuştun sen. Ben çırpındıkça sen daha çok susmuş ve daha çok cümle yarım kalmıştı. Şimdi konuşursan seni doğru anlayamamaktan korkuyorum.

Sen böyle hüzünlü dalmasan uzaklara, ben daha çok severdim uzakları. Kelimelere sığmayan bir yakınlığın içinde anlaşılmaz bir uzaklıktı bizimki. Sen uzaklara dalıyordun, dalan sendin ve ben o uzaklardan hiç çıkamıyordum.

Başkaları bunu da okudu:  Hayat Filmini Geri Sardığında

Sen böyle hüzünlü büyütmesen gözyaşlarını benim baharlarım daha çok çiçek açardı. Sen baharımdın, çiçeğim sendin. Bir krizantem kadar hüzün kokuyordun. Eylüllerden çok sonra kapıyı çalan kasım çiçeğim benim. Sen böyle kokarken ben hüzünden başka kokuyu sever miyim?

Sen böyle hüzünlü yatmasaydın dizlerime dizlerim hiçbir sevince beşik olmayacaktı. Şimdi orada uyuyan her kız senin sıcaklığını duyuyor. Senin kokunu taşıyor.

Sen böyle hüzünlü girmeseydin dünyama ben hiç mutlu olmayacaktım belki. Yüzündeki hüzün kadar, gözündeki hüzün kadar, kalbindeki hüzün kadar mutluluk bahşettin bana.

Böyle hüzünlü titremeseydi dudakların ben onları böyle mutlulukla öpmeyecektim hiç. Hüznü öperken mutlu olmak nedir diye sorsalar -sormasınlar- dudaklarındır demeye utanırım. Senin, dudaklarında sakladığın hüzün âleme yeterdi. Gösterme kimseye.

Sen böyle hüzünlü bakmasaydın…

oy
Yazıyı değerlendirin
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Burada herkesin fikrine saygı duyulur. Bir yorum yazmaya ne dersin!x
()
x