Doğum Günümü Değiştirdim

You are currently viewing Doğum Günümü Değiştirdim

Başlığa bakıp da “Doğum günü nasıl değiştirilir, yaş nasıl büyütülür?” türünden sorulara cevap arıyorsan yanlış yerdesin. Kaç yaşında olduğumu da yazının sonunda söyleyeceğim.

Aralık ayının sonları yaklaşınca bloğum için yeni bir yaşın heyecanı sarıyor beni. Bu yıl da aynı şeyi yaşadım.

Kaç yaşına girecek bu blog diye hesaplarken çok eskilere gittim. Blog maceramı anlattığım yazıları okudum yeniden. Kendimi bir anda web arşiv taraması yaparken buldum. biredip.com alan adı daha iki yaşını doldurmuş değil. Ama arşivde fark ettim ki ben çok acemi de olsa ilk paylaşımımı 24 Nisan 2001 tarihinde yapmışım. İkincisi 3 Eylül 2001 tarihini taşıyor. Aradaki zamanlarda mutlaka paylaşım vardır lakin arşiv bize ne veriyorsa onu görüyoruz artık. İlk paylaşımda internetten derlediğim güzel sözlere yer vermişim. Sonraki paylaşım ise çalıştığım okulun duvar gazetesi için yazdığım bir yazı.

Nasıl mutlu oldum bilemezsiniz. Bundan 20 yıl önce bir duvar gazetesi (Âyine) için yazılmış bir yazı var elimde. Yetmemiş bunu bir de sanal ortamda paylaşmışım. Öngörüye bakar mısınız?

Tabi sadece bu yazı değil, birkaç yazı daha vardı arşivde. Onlar da yine aynı okulda Ayine’den önce çıkardığımız bir başka duvar gazetesi (Cemre) için yazılmış yazılar. Bu yazıların altına da arşiv görüntüleri için bir bağlantı bıraktım.

Birkaç küçük not okuyucuya:
Gel zaman, git zaman bu yazılar birikti, birikti ve kitaba dönüştü. Şimdi piyasada bulmak zor olsa da “Cemre Düşen Yer” adıyla kayıtlara geçti. 

Evet, o okulu ve o okulun öğrencilerini çok özlüyorum. O okulda geçen yıllarımı da. 1998 Nisan’ından 2003 Aralık’ına kadar geçen beş buçuk yıla pek çok güzellik sığdırdığımı fark ettim. Kitaba bile gizliden gizliye ismini vermiş baksana!

Sonra biraz daha karıştırdım arşivi. 18 Nisan 2001 tarihine gidebildim en son. O acemi blog sayfamın ana sayfasına ait bir arşiv görüntüsü buldum. Ne emekler harcadım kim bilir o sayfaları oluşturmak için. Yanlış anlamayın, pişmanlığım yok. Aksine çok mutluydum, şimdi de çok mutluyum. Hep “iyi ki”ler var içimde. İyi ki yapmışım.

Dedim ki kendi kendime: Niye bloğunun doğum tarihini elindeki ilk arşive kadar götürmüyorsun? Adama, yani kendime hak verdim. Madem bu macera Nisan 2001’de başladı, doğum tarihini o yıla göre kutlamalıyım.

Artık 26 Aralık yerine 18 Nisan’larda kutlayacağım bloğumum yeni yaşını. Kısmetse 2021 yılının 18 Nisan’ı gelince tam 20 yılı geride bırakmış olacak.

Nice yaşların olsun sevgili bloğum!

Artık “Kaç yaşındasın?” sorusunun cevabını da günlük hayatta yaptığım gibi yaparak vereyim: Sana kaç lazım? 🙂

Beni bilgilendir
Bildirim seçiniz
guest
17 Yorum
Satır içi geri bildirim
Tüm yorumları gör
Momentos
26 Aralık 2020 13.35

Ah eskiler.. 2004 ya da 2005 di blogcu.com diye bir site vardı.. sonra kapandı. En nihayetinde son adresim burası. Ama burda da şu aralar telifler yüzünden biraz tadımız kaçmadı değil.

Ama iyi ki yazmışız, sonuç bu ve memnunuz. Nice yaşları olsun bloğunuzun.
Bu arada yaş değil de aklı başındalık önemli :)))

büşra
27 Aralık 2020 02.14

e yaş hala belli olmadı di mi 🙂

Ali Demiral
27 Aralık 2020 04.38

Blog kuruluş yıl dönümünü kutlayanlara imreniyorum. Nasıl imrenmeyeyim; bunu yapanlar gibi, kendi bloğumun kuruluş tarihini not etmeyi akıl edemedim. Bu yüzden ben hiçbir zaman blog kutlaması yapamayacağım. 🙂

Ama sizi kutlayabilirim. Blog yolculuğunuzda kolaylık ve başarı dilerim. Okurunuz bol olsun. Zihninize sağlık, kaleminize kuvvet…

Kaplan Diary
27 Aralık 2020 19.48

Eski yazılarımı okumak beni de heyecanlandırıyor. Uzun yıllar yazalım, unutmamak, unutulmamak için:)

Sessiz Kaldım
27 Aralık 2020 23.28

Ooo maşallah gerçekten kocaman bir emek varmış..benim de ocakta 10. yılını dolduruyor 😊..daha nice güzel paylaşımlara inşallah hep birlikte doğum günü kutlu olsun bloğun 🎈🎈sevgiler…

Bigudili Anne Blogger
28 Aralık 2020 15.49

20 sene olacak nisanda, dile kolay. Demek ki arsivleri taramaniz iyi olmuş. Bana kaç lazım yaş olarak? Valla istemem. 30uma geldim kendi yaşım kendime yeterli. Nice 20 senelere inşallah.

Azkaban Firarisi
29 Aralık 2020 18.58

İlk bloggerlardansınız demek. Bence yaş değil ruh önemli. Hiç dert etmeyin.

Gülten
6 Aralık 2021 11.55

Blog dünyasında çok yeni ve çok acemiyim o yüzden de defalarca sorun yaşadım:) yazılarım silindi yeniden yükledim her defasında ve şimdi yeniden eski yazılarımı yüklüyorum;) Geçmiş doğum gününüz kutlu olsun..

Gülten
Yanıtla  Bir Edip
6 Aralık 2021 20.16

😅