Kaç yıldır şiir karalıyorum? Yaklaşık 40 yıldır.

İlkokulu bitirinceye kadar yaşadığı köyden neredeyse hiç çıkmamış bir çocukken ortaokulla birlikte kendimi bir anda koskoca bir şehrin ortasında bulmuştum. Şiire sevdam sanırım bu zamanlardan. Yatılı okuduğum ortaokul ve lise yılları boyunca karaladığım acemi satırların sayısını hatırlamıyorum.

O gün bu gündür yazıyorum. O yıllarda yazdığım şiirlerden hiç olmazsa birkaç örneğin elimde olmasını çok isterdim. Ama yok. Hatta üniversiteyi bitirinceye kadar yazdığım metinler de yok maalesef elimde. Ne zaman ki bilgisayarla tanıştım, daha sağlam bir arşivim oldu. Sonraları blog sevdası başlayınca hemen her şeyi buraya aktarmaya başladım.

Düzenli olması için üç başlıkta topladım metinleri.

İlk bölümde akrostişle yazdığım şiirler var. Buradaki şiirleri liste halinde görüp hangi isimler için akrostiş oluşturduğumu inceleyebilirsiniz.

İkinci bölümde hece ölçüsü ile yazılmış şiirler var.

Son bölümde ise serbest şiirler yer alıyor.

K Şiiri

Suskunluğum hayra alamet değil Varsam varım da ya yoksam diyorum Görenler ne munis adam diyorlar Kör sağır dünyayı yaksam diyorum Suçlusu ben miyim zalim düzenin Sesi çıkmaz diye masum ezenin…

Okumaya devam edin K Şiiri

Nihayetsiz Şiir

Seni nihan tutarım rivayetim yok benim Mevzu sensen kelama dirayetim yok benim Canansın, dilbersin hem, ey şehla bakışlı yar Yolunda kanım aksın şikayetim yok benim Bir papatya falına benzemez sevdalarım…

Okumaya devam edin Nihayetsiz Şiir