You are currently viewing Şiirler Hakkında Kısa Bir Açıklama

Şiirler Hakkında Kısa Bir Açıklama

Kaç yıldır şiir karalıyorum? Yaklaşık 40 yıldır.

İlkokulu bitirinceye kadar yaşadığı köyden neredeyse hiç çıkmamış bir çocukken ortaokulla birlikte kendimi bir anda koskoca bir şehrin ortasında bulmuştum. Şiire sevdam sanırım bu zamanlardan. Yatılı okuduğum ortaokul ve lise yılları boyunca karaladığım acemi satırların sayısını hatırlamıyorum.

O gün bu gündür yazıyorum. O yıllarda yazdığım şiirlerden hiç olmazsa birkaç örneğin elimde olmasını çok isterdim. Ama yok. Hatta üniversiteyi bitirinceye kadar yazdığım metinler de yok maalesef elimde. Ne zaman ki bilgisayarla tanıştım, daha sağlam bir arşivim oldu. Sonraları blog sevdası başlayınca hemen her şeyi buraya aktarmaya başladım.

Şiirlerin sayısı arttıkça bunları tasnif etmek kaçınılmaz oldu. Yapılacak en kolay sınıflandırma tabi ki şekil yönüyle olabilirdi. Ben de öyle yaptım. Önce ölçülü ve ölçüsüz olmak üzere ikiye ayırdım, sonra da ölçülü şiirler içinde ayrı bir sınıflandırma yaptım.

Üç ana başlık var şiirlerde. Akrostiş örneklerinin yer aldığı Adın Şiir Olsun kategorisi, hece ölçüsü ile yazılmış diğer şiirlerin yer aldığı Hecelerkenkategorisi ve ölçüsüz şiirlerin yer aldığı Sevgilim Hüzün kategorisi.

Kategori isimlerine tıklayarak okumak istediğiniz bölüme ulaşabilirsiniz. Yok ben bütün şiirlere aynı anda ulaşmak istiyorum derseniz buraya tıklayarak onu da yapabilirsiniz.

Keyifli ve verimli bir okuma olur umarım sizin için. Beğendiğiniz metinlerin altına küçük bir not iliştirirseniz ‘yazıcı’yı mutlu edersiniz. 😊

Başkaları bunu da okudu:  Yıkıntı

Bu yazıyı beğendin mi?

Öyleyse abone ol. Yeni yazıları kaçırma!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Yeni yazı varsa haftada bir e-posta alırsın. İstediğin zaman üyelikten çıkabilirsin. Yani her şey senin kontrolünde! :))

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle