Mektup kategorisi, 1994 yılından bu yana kaleme aldığım mektupları içerir. Aslında bunlara doğrudan birer mektup demeli miyim, bilmiyorum. Meslek hayatım boyunca öğrencilerimin hatıra defterlerine ve okul yıllıklarına yazdığım yazılar bunlar. Ama içerikleri bir mektup havasındadır.

Bu yazıları kaleme alırken bir hatıra defterine yazdığımı ve bu yazıların o defterlerde unutulup gideceğini biliyordum. Ama hiçbir yazıyı geçiştirmek için yazmadım. Özendim. Kıymet verdim. Klasik hatıra defteri yazılarından çok farklı metinler çıktı ortaya. İyi ki böyle yapmışım.

Kişisel arşivimi oluştururken metinler arasında kaybolup gitmemek için bunları sınıflardırdım. Yazıların sayısı ve üzerinden geçen günler arttıkça karmaşa artıyordu. Kendime en mantıklı gelen yöntemle kategoriler oluşturdum.

Aşağıdaki kategorilerden birine tıkladığınızda yine kısa bir açıklama bulacaksınız kategorinin içeriğine dair. Yüreğinize dokunan bir satır gördüğünüzde altına küçük bir yorum bırakarak burada olduğunuzu hissettirin. 🤗