Arşivde Kalmış Blog Yazıları

You are currently viewing Arşivde Kalmış Blog Yazıları

Merhaba sevgili okur,

Bugün sizlerle yaklaşık 20 yıllık bir notu paylaşacağım. Blog için ne yazayım diye düşünürken web arşivde elime geçen belgelerden yani kendi belgelerimden birini paylaşmak geldi aklıma.

2001 yılında blogvâri bir sayfam vardı benim. O sayfanın ‘imbik’ kategorisi için güzel sözleri derlemeyi planlamıştım. Kategori için bir paylaşım yapmışım sadece. Devamı niye gelmedi, hangi sebeplerle yarım kaldı bilmiyorum. Büyük ihtimalle kendi yazılarımı paylaşmaya öncelik vermiştim.

Daha dün gibi değil mi? Benim için öyle. Kabul ediyorum, ben -blog âlemi için- biraz yaşlıyım. Bloglardaki gençleri görünce seviniyorum aslında. Onların yaşında ben de aynı duygularla yazı paylaşıyordum. Tabi o zamanlar internet hızı kaplumbağadan biraz iyice. Bugünkü gibi içerik paylaşılacak hazır ortamlar yok. Sosyal ağlar yok. Instagram da yok. Şöyle kahveli, kitaplı bir blog fotoğrafı da paylaşamıyorsun. Kendimi yazıya vermişim tümden.

Bu adam 20 yıl önce kimlerin sözünü alıntılamış dersen yazının bağlantısını bırakacağım bu metnin sonuna. Size iki yazı birden okutmuş olacağım için kusura bakmayın. Yazıyı bu metnin sonuna eklemek isterdim ama çok uzun olmasın diyerek ayrı metin olarak ekleyeceğim. Ayrıca bunca yıllık emek bir alkışı hak ediyor olmalı.

Sahi, sizin de böyle geçmişte kalmış blog yazılarınız var mı? Kapattığınız bir blog mesela? Ya da bilgisayarınızda kalmış yazılar? Siz de o yazıları bulunca seviniyor musunuz? Yeniden paylaşmaya cesaretiniz var mıdır?
Sözü uzatmanın anlamı yok. Alıntı sözlerin ilki şöyle:

İki türlü başarısızlık vardır: 1) Söylenen hiçbir şeyi yapmamak. 2) Sadece söyleneni yapmak.

Devamını buradan okuyabilirsiniz. Yorumlarınızı bekliyorum. 🙂

Beni bilgilendir
Bildirim seçiniz
guest
2 Yorum
Satır içi geri bildirim
Tüm yorumları gör
Taner Koç
2 Ocak 2021 12.35

Maşallah, blog dünyasının epey eskilerindensiniz. Bizler size göre çok yeniyiz. Fırsat buldukça ziyaret edeceğim sizi. Selamlar