Mektup – Ve Oyun Biter Perde Kapanır

You are currently viewing Mektup – Ve Oyun Biter Perde Kapanır

Zeybekler Anadolu Lisesinde 2008 yılında mezun ettiğim 11YDA sınıfının öğrencileri için kaleme alınmış mektuplar bunlar. İlk kez bir grup öğrenciye talepte bulunmamış olmalarına rağmen hatıra yazılar yazdım. Bu sınıfta okuyan öğrencilerimi diğerlerinden ayrıcalıklı kılan bir şey yoktu elbette. Tek ayrıcalıkları sayıca az olmaları idi. 80-90 kişilik bir mezun grubunun hepsine yazmayı göze alamamış olmalıyım. 🙂

Aynı dönemin farklı öğrencileri için de yazılmış mektuplar var elbette. Ama onları kendi hatıra defterlerine yazmıştım ve bir çoğu maalesef elimde yok şu an. Bu mektuplar için istekte bulunmuştum bir ara ama çok az olumlu dönüş alabilmiştim. Ne diyeyim, bu da onların vefasızlığı olsun diyelim (mi?).

Bu başlıkta yer alan mektuplar tamamıyla tarafımdan tasarlanmış küçük bir kitapçıkta yer almış ve fotokopi yoluyla çoğaltılmıştı. Daha sonraki yıllarda bir kez daha aynı şeyi yaptım. Onlar da yine sayıca az bir yabancı dil sınıfıydı. O sınıf için kaleme aldığım mektupları da okusunuz diyerek buraya bir bağlantı bırakıyorum.

Bu bilgilendirme yazısı bloğu belli bir düzene oturtma çabası içinde mektupların yazıldığı yıldan -yani 2008’den- çok sonra kaleme alındı. Her şey nasip kısmet. Çok istememe rağmen yenice başarabildim. Yine de kendimi tebrik ediyorum.

Yazı listesi aşağıda:

Beni bilgilendir
Bildirim seçiniz
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirim
Tüm yorumları gör