Mektup – Eylülsü Haziran Hüzünleri

You are currently viewing Mektup – Eylülsü Haziran Hüzünleri

Zeybekler Anadolu Lisesinde 2011 yılında mezun ettiğim 11YDA sınıfının öğrencileri için kaleme alınmış mektuplar bunlar. 11 kişilik bir sınıftı. Gözlerimi kapattığımda en canlı haliyle karşımda duruyor çocuklar, sınıf, okul. Hatıralar… Güneye ve doğuya bakan bir sınıftı. Girişten sola dönünce birinci katta koridorun sonundaydı. Bahçeye bakıyordu.

Yabancı dil sınıflarının mevcudu hep az olurdu. 30 kişilik sınıflardan sonra orası varla yok arası bir sınıf gibiydi. Hatta biraz dinlenme imkanı bile sunuyordu bize.

Bu sınıftaki öğrencilerim için kendilerinden habersiz yazmıştım bu yazıları. 2011 yılıydı. Ve benim Zeybekler Anadolu Lisesindeki son yılımdı. Önceden çok planlanmamış bir tayin kararının ardından yıllarımı verdiğim okuldan ayrılmıştım. Zeybekler, yirmi yılı aşmış meslek hayatımın içinde en uzun süreli çalıştığım okuldu.

Bu kategoride yer alan mektuplar tamamıyla tarafımdan tasarlanmış küçük bir kitapçıkta yer almış ve fotokopi yoluyla çoğaltılmıştı. Daha önceki yıllarda bir kez daha aynı şeyi yapmıştım. Merak ederseniz diye buraya bir bağlantı bırakıyorum.

Bu bilgilendirme yazısı bloğu belli bir düzene oturtma çabası içinde mektupların yazıldığı yıldan -yani 2011’den- çok sonra kaleme alındı. Her şey nasip kısmet. Çok istememe rağmen yenice başarabildim. Yine de kendimi tebrik ediyorum.

Yazı listesi aşağıda:

Beni bilgilendir
Bildirim seçiniz
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirim
Tüm yorumları gör