Mektup – Hatıra Defterlerinden Kalan

You are currently viewing Mektup – Hatıra Defterlerinden Kalan

Mektup kategorisinin içinde yer alan Hatıra Defterlerinden Kalan alt kategorisinde birbirinden çok farklı zamanlarda yazılan mektuplar yer alıyor.

Yeri gelmişken uzun yıllar öğretmenlik yaptığım okulları burada sıralamak istiyorum. Çünkü kaleme aldığım hatıra mektuplar bu okulların öğrencilerine yazıldı. (Üç beş mektup istisna.)

  • Şenyurt (Anadolu) Lisesi
  • Kale (Anadolu) İmam Hatip Lisesi
  • Zeybekler Anadolu Lisesi
  • Halil Akyüz Anadolu Lisesi

Son iki okulda bazı yıllarda kaleme aldığım mektupları özel başlıklarda topladım ve onlara özel kategoriler yaptım. Hatta bunları küçük kitapçıklar halinde sahiplerine verdim.

Ve Oyun Biter Perde Kapanır, Eylülsü Haziran Hüzünleri, Bir Şiir Mevsimi Ömrümüz, Kırlangıç Mevsimi, Hüzün Lekesi, Görülmemiş Mektuplar özel yılları kapsar. İşte bu kategorilerde yer almayan mektuplar için iki kategori daha oluşturdum. Biri şu an okuduğunuz kategori biri de Ertelenmiş Hatıralar kategorisi.

Hatıra Defterlerinden Kalan kategorisine yeni mektuplar ekliyor muyum? Evet. Yıllar önce kaleme aldığım ama yeni yeni elime geçen mektupları buraya koyuyorum. Daha kaç mektup var kim bilir?

Buradan sesleneyim öyleyse o mektupların sahiplerine: Eğer sizin de elinizde hocanız tarafından yazılmış bir hatıra mektup varsa onu bana ulaştırırsanız sevinirim. Bu çağrı daha çok yukarıda zikrettiğim ilk iki okuldaki öğrencilerim için geçerli.

Hatıra Defterlerinden Kalan birkaç mektup da var ki onlar Cemre Düşen Yer adlı kitabıma “Defterlere Sızan Suskunluk” başlığı ile girmişti. Onları bu kategorisinin içine bugüne kadar almadım. Cemre Düşen Yer kategorisinin içinde kaldılar. Belki onları da orijinal halleriyle üç dört mektup olarak buraya koymalıyım. Çünkü onlar kitaba girerken tek başlık altında birkaç mektup olarak eklenmişti. Aynı yazıyı tekrar sayfaya koymak istemediğim için her seferinde erteledim bunu. Ama o mektuplara haksızlık etmişim gibi geldi hep. Kısmet.

Bunu da okumalısın:  Sevgili Öğrencime...

Hatıra defterlerinden kalan mektupları okumak isterseniz listeyi aşağıya bırakıyorum.

Beni bilgilendir
Bildirim seçiniz
guest
2 Yorum
Satır içi geri bildirim
Tüm yorumları gör
Gülten
Gülten
7 Kasım 2021 16.08

Zaman buldukça okuyacağım mektupları inşaAllah:)