You are currently viewing Mektup – Bir Şiir Mevsimi Ömrümüz

Mektup – Bir Şiir Mevsimi Ömrümüz

Bir Şiir Mevsimi Ömrümüz kategorisi 2013 yılında Halil Akyüz Anadolu Lisesinden mezun ettiğim bir grup öğrenciye yazılmış mektupları ihtiva eder.

Bu gençler benim Antalya’daki ilk öğrencilerimdi. Aynı zamanda okulun ilk mezunları. Okulun ilk mezunları olunca bir mezuniyet yıllığı için çok hevesli olmuşlar ve uzun zaman buna emek harcamışlardı. Sayfalarında kendilerine ayrılan karakter sınırlaması nedeniyle uzun mektuplar yaz(a)madığımı hatırlıyorum. Uzun uzun hatıra yazdığım defterler yerini çoktan yıllıklara bırakmış da benim haberim yokmuş.

Yazılar, fotoğraflar, yani içinde yer alması gereken her ne varsa hepsi derlenip toplandıktan bir zaman sonra elle tutulur bir nesneye dönmüştü yıllık. Yazılarımı orada bir köşeye sıkışmış gibi görünce yadırgamıştım biraz. Yıllar boyu hatıra defterlerinin sınırsızlığı içinde at koşturmaya alışan ben, bu duruma hiç alışık değildim.

Aradan geçen yıllar; yıllıkları, yüzleri, hatıraları ve daha pek çok şeyi eskitti. Belki bir kısmı yıllıklarını kaybetti. Bir kısmı evinin bir dolabında en ücra köşeye soktu. Belki bir kısmı elinin altında tutuyor. Ama açıp okuyanı yok. Dijital ortamlar hiçbir zaman elle tutulur bir eserin sıcaklığını vermeyecek olsa da bu yazılar burada herkesin istediği an ulaşabileceği kadar yakın olmaya devam edecek.

Haydi hem okuyalım hem birkaç satır yorum yazalım. :))

Beni bilgilendir
Bildirim seçiniz
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirim
Tüm yorumları gör